Dni Przyrodników

W sobotę, 25 maja organizujemy Dni Przyrodników, coroczne święto UPWr. W przypałacowym parku na wrocławskich Pawłowicach od godz. 10.00 do godz. 18.00 na mieszkańców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Dlatego proszę o zapowiedź imprezy i poinformowanie o niej Państwa czytelników i słuchaczy. Wstęp jest wolny.

Tematem tegorocznego święta będą grzyby. Przybliżymy ich naturalne środowiska i wskażemy, które gatunki są bezpieczne do spożycia, a które lepiej omijać szerokim łukiem. Odkryjemy zarówno współczesne, jak i te niemal zapomniane przepisy kulinarne z wykorzystaniem grzybów.

Nasi naukowcy przedstawią fascynujący świat grzybów pod mikroskopem, podzielą się wiedzą na temat biodegradacji plastików oraz pokażą, jakie grzyby jadalne można znaleźć w okolicach Wrocławia.

Będzie też okazja do obserwacji, jak psy wyszkolone w znajdowaniu trufli demonstrują swoje umiejętności, a także poznania tajników, gdzie szukać tych rzadkich i cennych grzybów.

Zapraszamy na liczne warsztaty i atrakcje dostosowane do różnych grup wiekowych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zajęcia sportowe, rękodzielnicze oraz edukacyjne sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie również koncertów, kiermaszu roślin i strefy food trucków, które zapewnią świetną zabawę i relaks wśród przyrody.

Zapowiada się fantastyczna, plenerowa impreza. 

Szczegółowy program w linku: https://upwr.edu.pl/uczelnia/imprezy-uczelniane/dni-przyrodnikow/dni-przyrodnikow-2024/jarmark-pawlowicki

Zapraszam!

Małgorzata Moczulska
Rzecznik Prasowa
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu