Mężczyźni św. Józefa zapraszają

Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu zapraszają panów na kolejne wydarzenie z cyklu „24h dla Pana które odbędzie się 12-13 kwietnia 2024 w dawnym klasztorze SS. Urszulanek Unii Rzymskiej (nad stacją PKP) w Bardzie (78 km od centrum Wrocławia). Link do rejestracji https://mezczyzniwewroclawiu.pl/24h-dla-pana-bardo-slaskie-12-13-04-2024/  (formularz jest na dole strony).

Konferencje pt. „Istota rozeznawania duchowego” poprowadzi o. Andrzej Migacz SJ – proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Kłodzku, rekolekcjonista, były rektor Kolegium Jezuitów i Bazyliki pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, delegat ojca Prowincjała ds. Formacji Prowincji Południowej.

Każdy człowiek w swoim życiu podlega wielu różnym impulsom, pragnieniom, natchnieniom wewnętrznym, uczuciom. W zamęcie rzeczywistości, zagonieniu i pogubieniu w pokusach rzeczywistości nie jest łatwo stwierdzić, które z nich pochodzą z pożądania ciała, a które są dążeniem ducha. A przecież życie człowieka powinno być uporządkowane i zgodne z Bożym planem, niezależnie od wewnętrznych stanów człowieka i zewnętrznych okoliczności. Bardzo wartościowym narzędziem do szukania i znajdowania Boga we wszystkich doświadczeniach życiowych są jezuickie „Ćwiczenia Duchowne” św. Ignacego Loyoli, które służą do odczucia i rozeznania w pewnej mierze różnych poruszeń, które dzieją się w duszy: dobrych, aby je przyjmować, złych zaś, aby je odrzucać (CD, 313). Rozeznanie duchów służy także jako pomoc w dokonywaniu życiowych wyborów, przy podejmowaniu decyzji i wyciąganiu wniosków z własnych przeżyć. Kiedy brak jeszcze większego doświadczenia i rozeznania we własnym życiu wewnętrznym, będzie bardzo trudno przewidzieć, jakie owoce mogą się zrodzić z pewnych konkretnych pragnień, natchnień czy uczuć. Dlatego Mężczyźni św. Józefa zapraszają każdego mężczyznę, aby spędził „24h dla Pana” i wysłuchał wartościowych konferencji o. Andrzeja Migacza SJ.

Program:
18:00 Przyjazd
19:00 Kolacja
20:00 Nieszpory
20:30 Konferencja I
21:30 Spotkanie w małych grupach (I sesja)
22:30 Koniec dnia
22:30 – 7.00 – Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu

08:30 Jutrznia
09:00 Śniadanie
09:45 Konferencja II
10:30 Kawa/herbata
11:00 Konferencja III
11:45 Mała grupa (II sesja)
12:30 Różaniec
13:00 Obiad
13:45 Wejście na szczyt / koronka
15:15 Msza Św. + błogosławieństwo
16:45 Mała grupa (III sesja) – podsumowanie i wnioski
17:15 Świadectwa.
17:30 Kolacja
18:00 Wyjazd do domu

KOSZTY UCZESTNICTWA W SPOTKANIU:
• Piątek i sobota:
– Nocleg, pełne wyżywienie, organizacja – 160 zł od osoby
• Tylko sobota – 120 zł od osoby

W razie rezygnacji po rejestracji prześlij nam informację emailem na adres: kontakt@mezczyzniwewroclawiu.pl. Płatność na miejscu.

Link do rejestracji https://mezczyzniwewroclawiu.pl/24h-dla-pana-bardo-slaskie-12-13-04-2024/ (formularz jest na dole strony).

Uczestnictwo w Męskich Dniach Odnowy Duchowej jest również istotnym elementem formacji Mężczyzny św. Józefa, której fundamentem jest program 72 godzin do Zmartwychwstałego Życia. „Trzy razy w roku ukażą się wszyscy twoi mężczyźni przed obliczem Pana, Boga Izraela. Ja bowiem wypędzę narody sprzed ciebie i rozszerzę twoje granice, i nikt nie będzie napadał na twój kraj, gdy ty trzy razy w roku pójdziesz, aby pokazać się przed obliczem Pana, Boga twego.” (Wj. 34,23-24)