Mężczyźni św. Józefa zapraszają

Mężczyźni św. Józefa zapraszają do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa na spotkaniu dla mężczyzn, które odbędzie się w piątek 24 listopada 2023 o 18.00 w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu.  Wydarzenie rozpocznie się od Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz sakramentu pokuty i pojednania. Po Eucharystii konferencję pt. „Męski rachunek sumienia” wygłosi ks. dr Jan Konior SJ – jezuita, filozof, teolog, sinolog, rekolekcjonista, nasz przyjaciel.

Jak powszechnie wiadomo przed spowiedzią konieczny jest rachunek sumienia, aby  przypomnieć wszystkie grzechy i złe uczynki. To bardzo ważny warunek dobrej spowiedzi. Można jednak dokonywać rachunku sumienia częściej niż pomiędzy odwiedzinami konfesjonału. Sięgnąć na przykład wieczorem myślami do minionego dnia i prześledzić swoje zachowanie, czyny, słowa wypowiedziane… tak prosto i po męsku, bez lukru, usprawiedliwień czy wymówek. Podsumować siebie, zrachować wszystkie plusy i minusy… Nie po to, aby się samobiczować, albo popadać w pychę i samozadowolenie, ale żeby nad sobą pracować. Stać się lepszym mężczyzną, mężem, ojcem, synem, przyjacielem, bratem… 

Można zadawać sobie różne pytania, np. „czy byłem dziś mężczyzną, czy chłopcem, w krótkich spodenkach? Twórcą, czy burzycielem, wsparciem czy ciężarem, zaangażowany, czy obojętny…” I nie uciekać od odpowiedzi, nawet jeśli będą bolały, bo tylko praca nad własnymi słabościami daje szansę na świadomą zmianę samego siebie.

Program spotkania:

18.00 Adoracja i spowiedź
19.15 Msza Św.
20.15 Kawa i herbata
20.45 Konferencja
21.30 Mała grupa

22.00 Zakończenie

Więcej informacji o spotkaniu na https://mezczyzniwewroclawiu.pl/